czwartek, 18 października 2012

NovaClear: ACNE CREAM & ACNE SPOT TREATMENT

Od firmy Novaclear dostałam do testów 2 produkty.

ACNE cream:  krem do cery tłustej, trądzikowej  (40ml)
od producenta:  Krem do twarzy, zalecany do codziennej pielęgnacji skóry tłustej, ze skołonnością do zmian trądzikowych. Zawarty w Acne Crem kwas salicylowy(2%), złuszczając naskórek, zapobiega blokowaniu porów i powstawaniu nowych wyprysków, pozostawiając skórę czystą i wygładzoną. Obecny w preparacie Inflacin skutecznie łagodzi zaczerwienienia oraz stany zapalne na skórze. Skawalan zapewnia właściwe nawilżenie skóry.

moja opinia:  Krem jest do cery tłustej czyli dokładnie dla mojej buźki, choć wypryski pojawiają się tylko od czasu do czasu i nie jest ich dużo. Krem dobrze się rozprowadza, ma konsystencje normalną - taką jaką powinien mieć krem, nie trzeba go dużo nakładać.
Niestety jego zapach jest nieprzyjemny - tak jakby lekarski, apteczny(?).
Po nałożeniu skóra w niektórych miejscach mnie piekła, ale nie jest to uczulenie (czytałam że po nim wiele osób odczuwa pieczenie, również mój chłopak je czuł) i nie jest też to specjalnie uciążliwe.

Miałam nadzieję że skoro jest to krem do cery tłustej to zmatuje moją skórę ale niestety nie :(  skóra się po nim świeci dopóki krem się nie wchłonie.

Co do działania to zauważyłam lepsze nawilżenie skóry i zmiejszenie zaczerwienień. Krem również wygładza trochę skóre.  Czy zapobiega powstawaniu nowych wyprysków?  trudno powiedzieć bo rzadko się u mnie pojawiają ale mimo że stosuje krem - pojawiają się dalej.
Denerwuje mnie jego opakowanie, bo choć krem wcale się jeszcze nie kończy to już trudno go wycisnąć z tubki.

Być może gdyby matowił skórę i nie był tak drogi (ok. 39zł/40ml) , kupiłabym go, ale niestety aż tak mnie nie zadowolił.


ACNE spot treatment:  Preparat punktowy do osuszania zmian trądzikowych

od producenta: Odpowiednio dobrane w Acne Spot Treatment składniki działają osuszająco, złuszczająco i oczyszczająco. Kwas salicylowy (2%) działa antybakteryjnie i keratolitycznie, złuszcza delikatnie obumarły naskórek odblokowując pory. Obecny w preparacie Inflacin® skutecznie łagodzi zaczerwienienia oraz stany zapalne na skórze.

moja opinia: Acne Spot Treatment ma formę bezbarwnego żelu(który moim zdaniem mógłby być bardziej gęsty), po zastosowaniu nie zostawia śladów. Jest też bezzapachowy.  Makijaż można wykonywać bezpośrednio po wyschnięciu preparatu.
W trakcie regularnego stosowania na wypryski wysuszał je i sprawiał że szybciej znikały! Wystarczyły 2 dni i wyprysku nie było.Łagodzi zaczerwienienia wokół wyprysków, w miarę szybko się wchłania.

Jeśli chodzi o opakowanie, to na początku bardzo łatwo "wychodził", ale teraz mimo że jeszcze się nie kończy trudno go wycisnąć, często wychodzi za dużo żelu który się niestety marnuje.

cena:  ok. 30zł/10mlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!